Що робити при затопленні квартири і як захистити свої права?

Що робити при затопленні квартири і як захистити свої права?

Що робити при затопленні квартири.

Купуючи або винаймаючи квартиру в багатоквартирному житловому будинку, нажаль, не можемо передбачити настання негативних наслідків у вигляді залиття сусідами житла. Не все залежить від наших дій. І часто трапляються такі випадки, коли в результаті необережності чи просто недбалості і небажання прорахувати всі ризики сусіди передають «привіт» новим шпалерам, стелі у вашій квартирі у вигляді мокрих потоків води.

Що робити  і як захистити свої права?

Ви повинні розуміти, що незалежно з вини кого сталося залиття вашої квартири, відповідно до п. 1 ст. 21 Цивільного кодексу України якщо ви отримали збитки внаслідок порушення вашого цивільного права ви маєте право на відшкодування таких збитків. А також, стаття 1166 ЦКУ ще точніше передає дану суть, а саме майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Адвокати нашої фірми радять, перш за все зафіксувати даний факт. Обов’язково потрібно отримати задокументоване належне підтвердження того, що ваша квартира залита по деякій причині і це має наслідки. Для цього необхідно звернутися до ЖЕКу або іншої експлуатаційної організації на балансі якої обслуговується ваш будинок для складання Акту про  залиття квартири. Акт стане належним доказом у разі якщо доведеться звертатися за захистом своїх прав до суду.

Далі визначте винуватця. Це будуть або сусіди, або ЖЕК, ОСББ тощо, якщо, наприклад, протікання води зафіксовано з труб, які не розташовані в сусідській квартирі. Ситуації бувають різні.

Спробуйте поспілкуватися з винуватцями і домовтеся про визнання ними вини і добровільне відшкодування завданих збитків. Це найкращий для вас варіант. Проте, зачасту, винуватці не бажають таким чином вирішувати ситуацію. Так завжди у них є бажання зменшити розмір збитків, а у постраждалих навпаки – збільшити. На фоні цих різноголось і доводиться вдаватися до наступних кроків, а саме – визначити розмір завданих збитків. Для цього необхідно звернутися до експертної установи або незалежного експерта для отримання експертного висновку завданої майнової шкоди. Якщо цього не зробити, довести вартість завданих збитків в суді практично неможливо, оскільки фотографії чи відео зйомка будуть лише доказом факту завдання збитків.

Тож, якщо винуватцями все ж є сусіди з усіма документами можна ще раз спробувати домовитися і обов’язково вказати, що у випадку звернення до суду крім вже встановленої висновком експерта суми з них додатково буде стягнуто кошти за проведену експертизу визначення вартості заподіяних збитків, та інщі судові витрати. Якщо ж винуватою стороною є ЖЕК, ОСББ тощо, як свідчить практика варто одразу звертатися до суду.

Юридична компанія «Канон» готова надати допомогу Вам з питань мирного врегулювання житлових, цивільних спорів, підготовки документів до суду, ведення справи в суді. Звертайтеся!